5 ارز دیجیتال که در این هفته باید زیرنظر بگیرید.

photo_2023-01-18_18-45-11

بازار ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر با روند بازگشتی خوبی همراه بوده است و در پی آن، ارزش بازار نیز به 995 میلیارد دلار رسیده است. تحلیل ارزهای دیجیتال و قیمت بیت کوین نیز نشان می‌دهد که‌ این ارز رهبری روند را برعهده داشته و پس از استراحت کوتاهی در محدوده 20000 دلاری باری دیگر از سطح 21000 دلاری عبور کرده است.

به نقل از کوین تلگراف، پس از رالی صعودی قدرتمند اخیر، سؤال پیش آمده برای تحلیلگران آن است که آیا حرکت صعودی تله و فرصت فروش است یا آغاز یک روند صعودی را شاهد هستیم. هنوز سخت است که با قطعیت پیش‌بینی کنیم به کف قیمتی رسیده‌ایم اما به نظر نمودارهای قیمتی ارزهای دیجیتال نشان دهنده آغاز فرایند کف قیمتی در بازار هستند.

یکی از تحلیلگران بازار اخیراً اشاره داشت که روند نزولی 2017 تا 2018 حدود 364 روز طول کشید و از آغاز روند نزولی سال 2021 تاکنون نیز دقیقاً مدت 364 روز گذشته است. شباهت جالب دیگر نیز دوره بازار صعودی است که در سال 2015 تا 2017 و 2018 تا 2021 این فاز 1064 روز به طول انجامیده است و اگر قرار باشد شاهد تکرار تاریخ باشیم، حدوداً 1000 روز دیگر بیت کوین به اوج جدیدی خواهد رسید.

روند کوتاه مدت بیت کوین برای خریداران و سرمایه‌گذاران جذاب بوده و آلت کوین‌هایی در بازار هستند که روند قدرتمند و مشابهی با بیت کوین دارند. در ادامه به تحلیل و بررسی ارزهای دیجیتالی خواهیم پرداخت که در صورت رشد بیت کوین، می‌توانند رالی‌های صعودی خوبی را تجربه کنند.

BTC/USDT

تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت روز 13 ژانویه به سطح 21258 دلار پرتاب شد و در پی آن RSI نیز وارد ناحیه اشباع خرید در 89 شد تا نشان دهنده احتمال اصلاح در کوتاه مدت باشد. اکنون فروشندگان انتظار دارند که پس از رسیدن قیمت به 21500 دلار بتوانند مانع پیشرفت بیشتر شوند.

گاهی اوقات و هنگام تغییر روندها، RSI برای مدت طولانی در محدوده اشباع خرید باقی می‌ماند. اگر بیت کوین اصلاح زیادی نداشته باشد به معنای آن خواهد بود که خریداران عجله‌ای برای دریافت سود خود ندارند و انتظار یک حرکت صعودی دیگر را دارند. اگر قیمت به بالای سطح 21500 دلاری برسد، هدف بعدی خریداران 22800 دلار خواهد بود.

از سویی دیگر، فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح روانی 20000 دلاری برسانند تا حرکت صعودی را از بین ببرند. در صورت موفقیت، حمایت بعدی بیت کون محدوده 18388 دلاری خواهد بود.

تحلیل نمودار 4 ساعته بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار نیز نشان می‌دهد که فروشندگان در نزدیکی 21500 دلار بسیار فعال هستند اما نکته مثبت برای خریداران حفظ 20000 دلار بوده است. اکنون خریداران ممکن است باری دیگر تلاش کنند تا از 21258 دلار عبور کرده و روند صعودی را ادامه دهند.

در طرف مقابل، اگر قیمت به این سطح واکنش منفی نشان دهد، ممکن است تریدرهای کوتاه مدت را وسوسه به سیو سود کند. اتفاقی که می‌تواند قیمت را به زیر میانگین 20 روزه برساند. در آیین صورت شرایط برای سقوط قیمت به محدوده 18388 دلاری مهیا خواهد شد.

LTC/UST

تحلیل ارز دیجیتال لایت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز روز 12 ژانویه موفق شد مقاومت 85 دلار خود را بشکند تا آغازکننده یک روند صعودی جدید باشد. در حال حاضر هیچ مقاومت مهمی بر سر راه قیمت نیست و مسیر آن تا 107 دلار هموار است.

در مسیر نزولی، خریداران باید از ناحیه 85 دلاری و میانگین 20 روزه در 79 دلار دفاع کنند. اگر قیمت به این محدوده واکنش مثبت نشان دهد، هدف بعدی ادامه روند صعودی و رسیدن به 107 دلار خواهد بود. جهت میانگین‌های متحرک صعودی است اما RSI بالای 77 قرار گرفته که می‌تواند اصلاح جزئی در بازار را به همراه داشته باشد. اگر خرس‌ها موفق شوند کنترل را در اختیار بگیرند و قیمت را به زیر 75 دلار برسانند، لایت کوین تا 61 دلار سقوط خواهد کرد.

تحلیل 4 ساعته لایت کوین نیز نشان می‌دهد که قیمت در روند صعودی قرار دارد و خریداران در حال دفاع از میانگین 20 روزه هستند. اگر خریداران قیمت را به بالایی 92 دلار برسانند، روند صعودی شدت خواهد گرفت و شاهد رسیدن لایت کوین به مقاومت روانی 100 دلاری خواهیم بود.
از سوی دیگر، سقوط به زیر میانگین 20 روزه می‌تواند به معنای سیو سود تریدرهای کوتاه‌مدتی باشد. چنین حرکتی قیمت را به محدوده میانگین 50 روزه خواهد رساند. این سطح برای خریداران اهمیت زیادی دارد چرا که شکست آن باعث سقوط قیمت تا 80 و سپس 75 دلار خواهد شد.
تحلیل OKB/USDT
تحلیل ارز دیجیتال OKB نشان می‌دهد، در حالی که بسیاری از ارزهای دیجیتال تازه به کف قیمتی خود واکنش نشان داده‌اند، این ارز روند صعودی خود را آغاز کرده است. معمولاً استراتژی مناسبی است که در یک روند صعودی در کف خرید کرد و حد ضرر مناسبی را نیز برای معامله خود قرار داد.


جهت صعودی میانگین‌ها و RSI در ناحیه اشباع خرید به معنای برتری خریداران و احتمال یک اصلاح کوتاه‌مدتی است. در صورت اصلاح، انتظار می‌رود که قیمت به میانگین 20 روزه در 27.6 دلار برسد و در این ناحیه با حمایت قدرتمند خریداران مواجه شود.
واکنش مثبت به این سطح می‌تواند قیمت را به سمت مقاومت مهم 34.18 دلاری پرتاب کند. عبور از این سطح دشوار است اما در صورت موفقیت، توقف بعدی خریداران در محدوده 42 دلاری خواهد بود. از سویی دیگر اگر خرس‌ها کنترل بازار را در اختیار بگیرند باید قیمت را به زیر میانگین 20 روزه برسانند. در صورت موفقیت شاهد ریزش OKB تا میانگین 50 روزه در 24 دلار خواهیم بود.

تحلیل نمودار 4 ساعته ارز دیجیتال OKB نشان می‌دهد که روند صعودی با فشار فروش قدرتمندی در 33 دلار مواجه شده که می‌تواند تا میانگین 20 روزه باعث ریزش شود. واکنش مثبت به حمایت نشان دهنده آن خواهد بود که خریداران در هر حمایت کوچک و بزرگی مشغول خرید در کف هستند. این اتفاق قیمت را به 34.18 دلار خواهد رساند.

از سویی دیگر، سقوط به زیر میانگین 20 روزه می‌تواند اصلاح عمیق‌تری تا میانگین 50 روزه را به همراه داشته باشد. واکنش مثبت به این سطح باری دیگر حرکت صعودی را ادامه خواهد داد و OKB را به سمت مقاومت‌های خود در 31 و 33 دلار حرکت خواهد داد.

BIT/USDT

تحلیل بیت دائو بیانگر آن است که قیمت از کف 0.26 دلاری در 27 دسامبر به اوج 0.53 دلاری در 14 ژانویه رسیده است که نشان دهنده یک حرکت صعودی قدرتمند است. به‌علاوه، پول بک جزئی در 15 ژانویه نیز نشان دهنده آن است که تریدرها قصد خروج از معامله را ندارند و انتظار ادامه روند صعودی را دارند.

اگر خریداران قیمت را به بالای مقاومت 0.54 دلار برسانند، روند صعودی ادامه خواهد یافت و مقاومت بعدی 0.68 دلار خواهد بود. در این محدوده با دفاع سنگین خرس‌ها مواجه خواهیم شد چرا که شکست این ناحیه باعث رشد بیت دائو تا 0.8 دلار می‌شود.
از سویی دیگر، اولین حمایت محدوده 0.46 دلاری و سپس میانگین 20 روزه در 0.42 دلار است. واکنش مثبت به این نواحی بیانگر خرید در کف خواهد بود که آزمایش مجدد 0.54 دلار را به همراه خواهد داشت. با این حال، شکست میانگین 20 روزه نیز می‌تواند کنترل بازار را به فروشندگان بازگرداند.

تحلیل نمودار 4 ساعته این ارز دیجیتال نشان می‌دهد که قیمت با مقاومت محکم 0.54 دلاری مواجه شده اما خریداران احتمالاً از میانگین 20 روزه دفاع کنند. واکنش قدرتمند به این سطح، بیانگر خرید در کف خواهد بود که می‌تواند آمادگی لازم برای شکست 0.54 دلار را فراهم کند.
با این حال، شکست میانگین 20 روزه می‌تواند سیو سود تریدرهای زیادی را به همراه داشته باشد که خود باعث سقوط بیت دائو تا میانگین 50 روزه خواهد شد. اگر این سطح نیز با شکست همراه شود، حمایت بعدی در محدوده 0.41 دلاری خواهد بود.


FTM/USDT


تحلیل ارز دیجیتال فانتوم نشان می‌دهد که این آلت کوین روز 9 ژانویه موفق شده خط روند نزولی خود را بشکند و احتمال تغییر روند را تقویت کند. شکست خط روند با یک رالی صعودی بسیار قدرتمند همراه شده و RSI را وارد ناحیه اشباع خرید کرده است.


رالی‌های قدرتمند به این شکل معمولاً ناپایدار هستند و درنتیجه باید انتظار پول بک را داشت. فانتوم ممکن است تا سطح 38.2% فیبوناچی در 0.3 دلار با اصلاح همراه شود و سپس به سمت 0.28 دلار در سطح 50% فیبوناچی حرکت کند. اگر قیمت به این محدوده واکنش مثبت نشان دهد، شاهد تغییر احساسات از فروش در رالی‌ها به خرید در کف خواهیم بود. این اتفاق می‌تواند روند بازگشتی را ادامه و قیمت را ابتدا به 0.36 دلار و سپس 0.42 دلار برساند.
از سویی دیگر، شکست قدرتمند 0.28 دلار می‌تواند روند نزولی را تا سطح 61.8% فیبوناچی در محدوده 0.26 دلاری ادامه‌دار کند. سقوط بیشتر ممکن است جو صعودی را کاملاً از بین ببرد و احتمال تشکیل یک محدوده ثابت را افزایش دهد.

تحلیل نمودار 4 ساعته فانتوم نیز نشان می‌دهد که هر دو میانگین متحرک صعودی هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد تا شاهد برتری خریداران باشیم. فانتوم ممکن است تا میانگین 20 روزه با اصلاح همراه شود و سپس با حمایت شدن در این ناحیه رشد خود را از سر بگیرد.

از سویی دیگر اما شکست میانگین 20 روزه می‌تواند باعث سیو سود گسترده تریدرها شود که اصلاح قیمت را تا محدوده میانگین 50 روزه ادامه‌دار خواهد کرد.

Leave a comment