شبکه Polygon به مدت 11 ساعت آفلاین شد.

IMG_20220311_223528_750

شبکه Polygon (MATIC)، یک پلت فرم قراردادهای هوشمند سطح بالا، پس از یک ارتقای برنامه ریزی شده، آفلاین شد. Polygon (MATIC) تراکنش‌ها را به مدت 11 ساعت تأیید نکرد.

دیروز، در 10 مارس 2022، مهندسان شبکه Polygon (MATIC) مشکلاتی را در Heimdall، یکی از لایه‌های طرح اثبات سهام (PoS) آن فاش کردند. برای اینکه برنامه‌نویسان آن‌ها را به روشی ایمن تعمیر کنند، تصمیم به توقف تراکنش‌ها گرفته شد: این تیم به کاربران در مورد زمان خرابی هشدار داد.

به دلیل مشکلات مربوط به اجرای Tendermint که توسط زنجیره Polygon PoS استفاده می‌شود، کاربران می‌توانند انتظار توقف از ساعت 5:50 عصر UTC را داشته باشند.

با این حال، زمان توقف بیش از حد انتظار طول کشید. از آنجایی که کاربران Polygon (MATIC) بحث‌های داغی را در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی آغاز کردند، تیم برای ازسرگیری فعالیت‌ها، اصلاحیه فوری صادر کرد.
در کنار آن، اعضای تیم اظهار داشتند که به دنبال راه حلی بلندمدت برای رفع مشکلات برای همیشه هستند. ابزارهای Polygonscan و Polygon Bridge در طول قطعی خاموش شدند.

همانطور که قبلاً توسط U.Today پوشش داده شده بود، سولانا (SOL)، محبوب‌ترین «قاتل اتریوم»، در سه ماهه چهارم، 2021 تا 3 ماهه اول، 2022 یک سری از کارها را پشت سر گذاشت. این پروتکل در کمتر از سه ماه از شش قطعی رنج برد.

عملیات Polygon در ساعات اولیه صبح 11 مارس 2022 (UTC) به حالت عادی بازگشت. با زمان فشار دادن، Polygonscan به‌روزرسانی می‌شود و تراکنش‌ها را نمایش می‌دهد در حالی که Polygon Bridge قابلیت همکاری بین شبکه‌ای را تضمین می‌کند.
طبق بیانیه مهندسان آن، در طول کل قطع، هیچ وجه یا داده‌ای از کاربران Polygon (MATIC) در خطر نبود.

در ژانویه 2022، Polygon (MATIC) به دلیل افزایش شدید حجم تراکنش‌های ناشی از سرخوشی پیرامون پروتکل Sunflowers Farmer GameFi مسدود شد.

Leave a comment