Coinbase از اقدام دادگاه جدید برای حذف ممنوعیت تورنادو Cash پشتیبانی می کند.

IMG_20230406_093202_484

این طرح بخشی از تلاش گسترده تر برای بازگرداندن حقوق حریم خصوصی اینترنت برای شهروندان ایالات متحده است.وزارت خزانه داری ایالات متحده با یک چالش حقوقی جدید مواجه است که هدف آن لغو تصمیم تحریم میکسر رمزنگاری Tornado Cash است که توسط شش فرد تحت حمایت صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase ارائه شده است.درخواستی برای یک قضاوت خلاصه جزئی در 5 آوریل در دادگاه منطقه ای تگزاس ثبت شد و شاکیان تحت حمایت Coinbase از اداره کنترل دارایی های خارجی ایالات متحده (OFAC) درخواست کردند تا با دو مورد اول از شکایت اولیه خود که در سپتامبر تسلیم شد موافقت کند. 2022. در صورت تایید، قاضی در مورد برخی از مسائل واقعی حکم صادر می کند و برخی دیگر را برای محاکمه می گذارد. این اتهامات مدعی بودند که OFAC از اختیارات قانونی خود بر اساس قانون اختیارات اقتصادی اضطراری بین المللی (IEEPA) فراتر رفته و بند آزادی بیان متمم اول قانون اساسی ایالات متحده را نقض کرده است. چند ماه پیش، کوین بیس از چالش قانونی تحریم های اعمال شده توسط دولت ایالات متحده علیه تورنادو کش حمایت کرد. امروز شاکیان با ارائه درخواستی برای قضاوت اجمالی از دادگاه خواستند تا TC را برای همه بازگشایی کند. استدلال آنها ساده اما قدرتمند است.شاکیان ابتدا ادعا کردند که OFAC بخشی از IEEPA را نقض کرده است که به خزانه داری اجازه می دهد تا علیه اموالی که یک کشور خارجی یا تبعه خارجی در آن منافع دارد، اقدام کند.

 این طرح استدلال می‌کرد که از آنجایی که این ماده فقط اجازه پیگیری اقدامات مرتبط با مالکیت را علیه یک “شهروند” یا “شخص” خارجی می‌دهد، در مورد نرم‌افزار منبع باز اعمال نمی‌شود.برای تقویت ادعای خود، شاکیان استدلال کردند که حدود 20 قرارداد هوشمند که عملکرد Tornado Cash را فراهم می کند، نباید تحت IEEPA دارایی تلقی شود زیرا نمی توان آنها را مالکیت کرد: یک قرارداد هوشمند غیرقابل تغییر قابلیت مالکیت ندارد، دارایی نیست و وزارتخانه تحت قانون IEEPA وقانون کره شمالی برای منع معاملات با آن قراردادهای هوشمند فاقد اختیار است. هیچ کس حق ندارد آنها را تغییر دهد. هیچکس حق حذف آنها را ندارد.»دومین استدلال اصلی مطرح شده این است که با ممنوع کردن کد منبع باز، OFAC بند آزادی بیان اولین متمم قانون اساسی ایالات متحده را نقض می کند.شاکیان خاطرنشان کردند که OFAC صلاحیت اقدام علیه “دزدان رمزارز” مانند گروه لازاروس کره شمالی را دارد، اما “ممنوعیت کامل به شدت نامتناسب است” زیرا پولشویی تنها 0.05٪ از تراکنش های رمزنگاری را در سال 2021 تشکیل می داد.

 آنها افزودند: «ممنوع کردن استفاده از تورنادو کش شبیه ممنوعیت چاپخانه است زیرا بخش کوچکی از کاربران ممکن است دستورالعمل‌هایی را درباره نحوه ساخت سلاح هسته‌ای منتشر کنند.» شاکیان توضیح دادند که انگیزه پشت این طرح بخشی از تلاش گسترده تر برای بازگرداندن حقوق حریم خصوصی اینترنت برای شهروندان ایالات متحده است. این جدیدترین پرونده از زمانی است که این افراد برای اولین بار از وزارت خزانه داری ایالات متحده در سپتامبر شکایت کردند. شش شاکی پشت این پرونده عبارتند از: جوزف ون لون، تایلر آلمیدا، الکساندر فیشر، پرستون ون لون، کوین ویتال و نیت ولش. جزئیات بایگانی که بیشتر اعضای گروه قبلاً با تورنادو کش تعامل داشتند. این نبرد قانونی زمانی آغاز می شود که الکسی پرتسف، خالق تورنادو کش، با مشکلات خود در هلند روبرو می شود. او از ۱۸ اوت به دلیل یک سری اتهامات پولشویی در بازداشت بوده است.

Related Posts

Leave a comment