Neuralink: شرکت تراشه مغز ایلان ماسک تاییدیه ایالات متحده را برای مطالعه انسان دریافت کرد.

IMG_20230531_151016_229

شرکت تولید تراشه‌های مغز ایلان ماسک می‌گوید که تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را برای انجام اولین آزمایش‌های خود بر روی انسان دریافت کرده است.

 شرکت ایمپلنت Neuralink می‌خواهد با پیوند دادن مغز به رایانه به بازیابی بینایی و تحرک افراد کمک کند.

 این سازمان می‌گوید که برنامه‌های فوری برای شروع به‌کارگیری شرکت‌کنندگان ندارد. جاه طلبی های قبلی آقای ماسک برای شروع آزمایش ها به نتیجه نرسید.

 FDA گفت که اعلامیه Neuralink را تایید کرده است.بر اساس گزارشی که در ماه مارس توسط خبرگزاری رویترز منتشر شد که چندین کارمند فعلی و سابق را ذکر کرد، پیشنهاد قبلی Neuralink برای کسب تاییدیه FDA به دلایل ایمنی رد شد.Neuralink امیدوار است از ریزتراشه‌های خود برای درمان بیماری‌هایی مانند فلج و نابینایی استفاده کند و به برخی از افراد ناتوان در استفاده از رایانه و فناوری تلفن همراه کمک کند.

 این تراشه ها که روی میمون ها آزمایش شده اند برای تفسیر سیگنال های تولید شده در مغز و انتقال اطلاعات به دستگاه ها از طریق بلوتوث طراحی شده اند.

 کارشناسان هشدار داده‌اند که ایمپلنت‌های مغزی Neuralink برای غلبه بر چالش‌های فنی و اخلاقی در صورت دسترسی گسترده به آزمایش‌های گسترده نیاز دارند. آقای ماسک نیز قبلاً این را پیشنهاد کرده بود

Neuralink از یک “گام اول مهم که یک روز به فناوری ما اجازه می دهد تا به بسیاری از افراد کمک کند” صحبت کرد.

 این تاییدیه “نتیجه کار باورنکردنی تیم Neuralink در همکاری نزدیک با FDA” بود.

 این شرکت قول داده “به زودی” اطلاعات بیشتری در مورد برنامه های ثبت نام شرکت کنندگان آزمایشی داشته باشد. وب سایت آن وعده می دهد که “ایمنی، دسترسی و قابلیت اطمینان” همه در طول فرآیند مهندسی آن اولویت دارند.

 این شرکت که توسط آقای ماسک در سال 2016 تأسیس شد. بارها سرعت اجرای برنامه های خود را بیش از حد برآورد کرده است.

 هدف اولیه آن شروع کاشت چیپس در مغز انسان در سال 2020 بود تا به تعهدی که سال قبل داده شده بود احترام بگذارد. بعداً قول داد که در سال 2022 شروع به کار کند.

 این کسب‌وکار در دسامبر سال گذشته، پس از اینکه طبق گزارش‌ها به دلیل ادعای نقض رفاه حیوانات تحت بررسی قرار گرفت، با شکست دیگری مواجه شد. قبلاً ادعاهای مشابه را رد کرده بود.

 اعلامیه آن در مورد تایید FDA برای آزمایش‌های انسانی به دنبال اخبار اخیر درباره پیشرفت مشابهی در مورد کاشت مغز توسط محققان سوئیسی است. یک مرد فلج هلندی به لطف سیستم ایمپلنت‌هایی که افکار او را به صورت بی‌سیم به پاهایش می‌فرستد، توانست به سادگی با فکر کردن به آن راه برود.

Related Posts

Leave a comment