TRON پشت سر Binance Chain به عنوان سومین پلتفرم بزرگ DeFi قرار دارد .

photo_2022-05-22_10-50-13

ترون اکنون سومین بلاک چین بزرگ برای پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) از نظر ارزش کل قفل شده (TVL) است. TRON که اکنون پشت بایننس زنجیره (BSC) قرار دارد، از پروژه‌های دیگری مانند Avalanche، Solana و Polygon که به ترتیب در رتبه‌های چهارم، پنجم و ششم قرار دارند، پیشی گرفته است.
JustLend (JST) با 42.06 درصد تسلط با 1.81 میلیارد دلار ارزش کل قفل شده است. SUNSwap و SUN.io در حال حاضر 979.8 میلیون دلار و 246.9 میلیون دلار از کل ارزش قفل شده را به خود اختصاص می دهند.

اتریوم تاج DeFi را با 50.05 میلیارد دلار حفظ کرده و پس از آن BSC (BNB) قرار دارد که در حال حاضر ارزش کل 7.19 میلیارد دلار قفل شده است. Terra که قبلاً از نظر TVL مقام دوم را داشت، پس از فروپاشی اکوسیستم خود تا رتبه 33 سقوط کرد. طی دو هفته از زمانی که TerraUSD (UST) پیوند خود را از دست داد، میلیاردها دلار از اکوسیستم Terra خارج شد و ضررهای قابل توجهی برای سرمایه گذاران ایجاد کرد.

وجوه نگهداری شده در برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) ساخته شده در Terra از بیش از 29 میلیارد دلار در ابتدای ماه به 122 میلیون دلار در کل ارزش قفل شده کاهش یافته است.

پروژه‌های DeFi به جای واسطه‌ها برای خدمات مالی مانند وام، تجارت و وام‌گیری بر قراردادهای هوشمند متکی هستند. ارزش کل قفل شده (TVL) به ارزش کلی دارایی های رمزنگاری شده اشاره دارد که به یک پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) سپرده شده است. همچنین به ارزش فعلی ارزهای رمزنگاری شده در یک استخر نقدینگی کریپتو اشاره دارد. این معیار برای اندازه گیری سلامت کلی بازار DeFi و بازدهی استفاده می شود.

TRON، بلاک چین که توسط کارآفرین جاستین سان در سال 2017 برای رقابت با اتریوم تأسیس شد، استیبل کوین الگوریتمی خود را به نام USD غیرمتمرکز (USDD) در اوایل ماه مه منتشر کرد. استیبل کوین های الگوریتمی با یک مکانیسم تشویقی از پیش برنامه ریزی شده یا «الگوریتمی» به دلار آمریکا متصل می شوند.

Related Posts