13 کشور رسماً درخواست پیوستن به بریکس کردند زیرا اتحاد اقتصادی برتری دلار را به چالش می کشد.

IMG_20230521_102157_079

اکنون در مجموع 13 کشور به طور رسمی درخواست پیوستن به اتحاد اقتصادی جهانی موسوم به بریکس را داده اند.

 آنیل سوکلال، سفیر آفریقا در مصاحبه با TV BRICS می‌گوید کشورهای آفریقا، آمریکای لاتین و آسیا به دنبال عضویت جدید هستند. «تاکنون تعدادی از کشورها (حداقل 13) از آفریقا، آمریکای لاتین و آسیا درخواست کرده اند یا به طور رسمی با رهبران بریکس تماس گرفته اند تا عضو انجمن ما شوند.

 این یک خبر مثبت برای بلوک است، زیرا نشان دهنده اعتماد جنوب جهانی به رهبری انجمن ما است.» سوکلال می‌گوید BRICS که طبق گزارش‌ها در حال بررسی راه‌اندازی یک ارز جهانی با پشتوانه طلا است، اکنون اعضا را تشویق می‌کند که از دلار آمریکا دور شده و معاملات را با ارزهای ملی خود تسویه کنند.

 به طور کلی، بریکس به عنوان یک انجمن جهانی بر سه پایه استوار است: امنیت سیاسی، توسعه اقتصادی و مالی و تعامل اجتماعی بین کشورهای عضو.هر سه ستون برای ایجاد یک معماری سیاسی جهانی که منصفانه و عادلانه است، که یک محیط امن پایدار برای همه است، بسیار مهم هستند. در بعد اقتصادی و مالی، ما به یک معماری مالی جهانی پایدار، یک عرصه مالی جهانی نیاز داریم. به همین دلیل است که می گوییم باید با ارزهای خود معامله کنیم.»

 بریکس که مخفف برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است، قرار است نشست سالانه خود را در ماه اوت برگزار کند.سوکلال می گوید که علاوه بر تقویت روابط اقتصادی، رهبران همچنین قصد دارند در مورد توسعه پایدار و طرح های انرژی سبز بحث کنند.

Related Posts

Leave a comment