AAVE DAOبه “طرح نجات” رای می دهد تا توکن های گم شده را نجات دهد

IMG_20230311_083541_422

این طرح قصد دارد به توسعه دهندگان اجازه دهد تا توکن ها را از برخی قراردادهای Aave بازیابی کنند و آنها را برای مالکانی که به اشتباه آنها را منتقل کرده اند ارسال کنند.
برخی از کاربران Aave که به طور تصادفی توکن ها را به آدرس اشتباه ارسال کرده اند، ممکن است به زودی بتوانند آنها را بازیابی کنند، طبق متن پیشنهادی که توسط سازمان غیرمتمرکز خودمختار Aave (DAO) در 10 مارس تصویب شد. این پیشنهاد با نام “ماموریت نجات فاز 1 طولانی  مجری، به توسعه‌دهندگان Aave اجازه می‌دهد تا قراردادهای هوشمندی را که در گذشته به اشتباه توکن‌هایی ارسال شده‌اند، ارتقا دهند، که باعث می‌شود قراردادها رمزهای گمشده را به‌طور خودکار به صاحبان اصلی خود بازگردانند.

همچنین به تیم اجازه می دهد تا اجرای جدیدی را برای این قراردادها آغاز کند.  Aave DAO گفت که در طول اولیه سازی، توکن های از دست رفته به طور خودکار به یک قرارداد جداگانه AaveMerkleDistributor ارسال می شوند و سپس برای مالکان ارسال می شوند.

متن پیشنهاد تاکید می کند که این نشانه ها فقط در مرحله اولیه سازی قراردادها منتقل می شوند، و بیان می کند: «برای اینکه تا حد ممکن کمتر تهاجمی باشند، این پیاده سازی های جدید فقط منطق اضافی را در تابع initialize خود در نظر می گیرند و بقیه چیزها ثابت می ماند.  ”  به نظر می رسد این بدان معناست که فقط توکن های از دست رفته در گذشته قابل بازیابی هستند.  توکن‌های بعدی که به اشتباه به این آدرس‌ها ارسال می‌شوند ممکن است برای همیشه از بین بروند مگر اینکه پیشنهاد جدیدی در آینده تصویب شود.

از دست دادن توکن ها با انتقال اشتباه آنها به یک قرارداد توکن یک مشکل رایج در جامعه رمزنگاری است.  محمد آلتابا، توسعه‌دهنده ChainSafe تخمین زده است که توکن‌ها و اتر به ارزش صدها میلیون دلار در آدرس تهی اتریوم (0x0) و قراردادهای توکن قفل شده اند.  یک کاربر اتریوم بیش از 500000 دلار اتر پیچیده شده (wETH) را با انتقال آن به قرارداد توکن wETH به جای فراخوانی عملکرد “unwrap” آن طور که قصد داشت از دست داد.
اگر قراردادی را نتوان ارتقا داد، توکن‌های از دست رفته در این روش معمولا غیرممکن است.

رای Aave DAO برای نجات توکن های گمشده تقریباً بحث برانگیز نبود.  این پیشنهاد با بیش از 99.9 درصد آرا به تصویب رسید.  فقط یک کاربر با استفاده از یک توکن AAVE به این پیشنهاد رای منفی داد.

Related Posts

Leave a comment