Chainalysis و پلیس کلگری مرکز تحقیقات ارزهای دیجیتال را راه اندازی کردند.

IMG_20230414_135541_753

اداره پلیس کلگری مرکز تحقیقات ارزهای دیجیتال غربی کانادا را با مشارکت شرکت داده بلاک چین Chainalysis راه اندازی کرده است. 

یک کارگروه مشترک متشکل از محققین اداره پلیس کلگری و تجزیه و تحلیل شرکت داده بلاک چین Chainalysis، با نام مرکز تحقیقات ارزهای دیجیتال غربی کانادا، رسماً در 12 آوریل راه اندازی شد.جاناتان لوین، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد استراتژی Chainalysis، در یک پست وبلاگی که شراکت را اعلام می‌کند، اظهار داشت که «این نمایش مشارکت عمومی-خصوصی برای حل مسائل جدید در خدمات مالی، مدلی است که بقیه جهان می‌توانند از آن بیاموزند».

مرکز جدید تلاش‌های فعلی را برای رسیدگی به جرم و جنایت مرتبط با ارزهای دیجیتال در غرب کانادا گسترش خواهد داد.

 طبق گزارش Chainalysis، کانادا شاهد افزایش شدید نرخ پذیرش ارزهای دیجیتال بوده است. طبق پست وبلاگ این شرکت، «وقتی به تعامل کانادا با دستگاه‌های خودپرداز رمزنگاری، صرافی‌های غیرمتمرکز و صرافی‌های متمرکز نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که کانادا از سال 2019 تا ژانویه 2023 نزدیک به 213 درصد افزایش داشته است، با اوج پذیرش در حدود 865. درصد بیشتر از مارس 2019 در ماه مه 2021، عمدتاً ناشی از علاقه به DeFi است.

این رشد سریع اما با افزایش جرم همراه بوده است. Chainalysis گزارش می دهد که تنها در سال 2022 بیش از 41 میلیون دلار وجوه به دلیل کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال در کانادا از دست رفته است. همچنین اشاره می‌کند که «به ازای هر 1000 کانادایی، حداقل 1144 دلار کانادا در مجموع در معرض فعالیت‌های غیرقانونی ارزهای دیجیتال» در همان دوره وجود داشته است. اداره پلیس کلگری قصد دارد تخصص بخش خصوصی Chainalysis را برای تقویت برنامه های آموزشی بازپرس خود پیاده کند و طبق پست وبلاگ، “پشتیبانی شبانه روزی پرونده” را به افسران ارائه دهد.

 طبق گفته Chainalysis، گام‌های بعدی شامل گسترش برنامه برای خدمت به آژانس‌های مجری قانون بیشتر در غرب کانادا است. این شرکت قصد دارد در نهایت این مفهوم را در سطح جهانی گسترش دهد و با کارکنان مجری قانون در سراسر جهان همکاری کند تا بسته به نیازهای منحصر به فرد منطقه، پیشنهادات سفارشی ارائه دهد.

Related Posts

Leave a comment