5عامل مهم در بازار بیتکوین که این هفته باید به آن‌ها توجه داشت.

photo_2023-02-13_19-02-13

شکست کندل هفتگی بیتکوین

با بسته شدن کندل هفتگی بیتکوین در قیمت ۲۱،۸۰۰ دلار هفته‌ی پر ابهامی را برای هر دو سمت بازار در پیش داشتیم. در همین وضعیت بحث‌ها برای مشخص کردن محدوده‌ی حمایتی پر رنگ تر شده است و به طور مثال برخی از تحلیلگران سطح قیمتی ۲۱،۴۰۰ دلار را حائز اهمیت دانسته‌اند و معتقد‌اند با رسیدن قیمت به این سطح می‌توان منتظر شدت گرفتن نوسان در بازار را داشته باشیم.

انتشار داده‌ی مهم CPI در هفته جاری

‏برخی معتقد هستند که روز فردا شاهد انتشار مهمترین داده‌ی تورمی در سال جاری خواهیم بود و پس از انتشار مطلوب داده‌های بیکاری تورم فعلی می‌تواند متر و معیار مناسبی برای مشخص کردن مسیر آتی فدرال رزرو باشد. کاهش تورم در این مقطع می‌تواند موجب تشدید سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو باشد.

تشکیل الگوی ” death cross “

این الگو در تایم فریم هفتگی زمانی پدید می‌اید که قیمت متحرک ۲۰۰ هفته‌ای قیمت متحرک ۵۰ هفته‌ای را رو به بالا بشکند که در موارد قبلی این الگو می‌تواند موجبات ریزش بیش‌تر قیمت را فراهم کند. همچنین برای اولین بار در تاریخ بیتکوین شاهد پایین تر رفتن قیمت متحرک ۱ ساله بیتکوین از قیمت سه ساله آن هستیم.

‏ حضور نهنگ‌ها

‏ با ریزش بیتکوین در هفته‌ی گذشته به راحتی می‌توان به حضور نهنگ‌ها پی‌برد به طوری که بر اساس اطلاعات سنتیمنت میزان تراکنش‌های نهنگ‌های بیتکوین به بالاترین مقدار در سه ماهه خود رسیده است. همچنین با بررسی دفترچه معاملاتی بایننس نیز می‌توان از حضور یک دیوار فروش جدید بر روی قیمت ۲۲ هزار دلار مطلع شد.

افزایش سلامتی هولدر‌ها

‏بر اساس اطلاعات گلسنود در هفته‌ی گذشته هولدر‌های بلند مدت به مقدار دارایی‌های خود افزوده‌اند. بر اساس شاخص SOPR برای این هولدر‌ها که میزان حضور کوین‌های در سود را در بازار نشان می‌دهد، می‌توان علائمی از ریکاوری در بازار داشت.

Related Posts

Leave a comment