ایران و روسیه می خواهند استیبل کوین جدیدی با پشتوانه طلا منتشر کنند.

photo_2023-01-16_18-11-25

هدف استیبل کوین بالقوه فعال کردن تراکنش های فرامرزی به جای ارزهای فیات مانند دلار آمریکا، روبل روسیه یا ریال ایران است.
گزارش ها حاکی از آن است که بانک مرکزی ایران در حال همکاری با دولت روسیه برای انتشار مشترک ارز دیجیتال جدید با پشتوانه طلا است.

به گزارش خبرگزاری روسی ودوموستی، ایران با روسیه در حال همکاری برای ایجاد «توکن منطقه خلیج فارس» است که به عنوان روش پرداخت در تجارت خارجی عمل می کند.

به گفته الکساندر براژنیکوف، مدیر اجرایی انجمن صنایع رمزنگاری و بلاک چین روسیه، پیش بینی می شود که این توکن در قالب یک استیبل کوین با پشتوانه طلا منتشر شود.

هدف استیبل کوین امکان تراکنش های فرامرزی به جای ارزهای فیات مانند دلار آمریکا، روبل روسیه یا ریال ایران است. این گزارش اشاره می‌کند که ارز دیجیتال بالقوه در یک منطقه اقتصادی ویژه در آستاراخان، جایی که روسیه شروع به پذیرش محموله‌های محموله‌های ایران کرد، فعالیت خواهد کرد.

آنتون تکاچف، قانونگذار روسی، عضو کمیته سیاست اطلاعات، فناوری اطلاعات و ارتباطات، تاکید کرد که پروژه مشترک استیبل کوین تنها زمانی امکان پذیر خواهد بود که بازار دارایی دیجیتال به طور کامل در روسیه تنظیم شود. پس از تأخیرهای متعدد، مجلس سفلی روسیه بار دیگر وعده داد که تنظیم تراکنش های رمزنگاری را در سال 2023 آغاز کند.
تبلیغات

ایران و روسیه از جمله کشورهایی هستند که ساکنان خود را از استفاده از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین منع کردند.

و استیبل کوین‌هایی مانند تتر (USDT) برای پرداخت‌ها. در عین حال، ایران و روسیه به طور فعال برای پذیرش رمزارز به عنوان ابزار تجارت خارجی تلاش کرده‌اند.
در آگوست 2022، وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران استفاده از ارز رمزنگاری شده را برای واردات به کشور در بحبوحه تحریم‌های تجاری بین‌المللی تایید کرد. دولت محلی گفت اقدامات جدید به ایران در کاهش تحریم های تجاری جهانی کمک می کند. ایران متعاقباً اولین سفارش واردات بین‌المللی خود را با استفاده از 10 میلیون دلار ارز دیجیتال ثبت کرد.

بانک روسیه – که از لحاظ تاریخی با استفاده از رمزارز به عنوان روش پرداخت مخالف بود – موافقت کرد که به ارزهای دیجیتال در تجارت خارجی اجازه دهد تا تأثیر تحریم های بین المللی را کاهش دهد. رگولاتور هرگز روشن نکرده است که کدام ارزهای رمزنگاری شده برای چنین تراکنش هایی مورد استفاده قرار می گیرند.

Related Posts

Leave a comment